Večerní povídání s Radkem Kolářem

Inspirace na vaší cestě Tchaj-ťi...

Umění Tchaj-ťi čchüan
Video
35:42
Starodávná taoistická mapa lidského těla
Diagram “Neijing Tu” (內經圖), je starodávná taoistická mapa lidského těla z období dynastie Ming (1368–1644 n. l.), která se používá v tradiční čínské medicíně. Diagram má velký význam také v duchovní praxi a odráží hluboké propojení mezi těmito dvěma oblastmi v čínské kultuře. Diagram slouží jako vizuální metafora pro taoistické chápání anatomie a fyziologie, propojuje lidské tělo s makrokosmem. Během…
29:06
O dechu a vnitřní síle
Povídání o dechu a vnitřní síle v našem každodenním životě. Jak s vnitřní sílou hospodařit? Jak ji uchovat a obnovit?
37:27
Chen Zhenglei: O výrazném pokroku při cvičení Tchaj-ťi čchüan
Chen Zhenglei je nejmladším ze čtyř Buddhových bojovníků, velmistr Chen Taijiquan (Čchen Tchaj-ťi čchüan). Nechme se inspirovat jeho radami. Jak se vydat po cestě Tchaj-ťi čchüan, aby náš trenink byl efektivní a abychom dosáhli výrazného pokroku.
34:00
Tai-chi Motivace: Jak nalézt chuť a nadšení pro každodenní cvičení
Vzpomínky mistra Feng Zhiqiang na své začátky cvičení. Jak nalézt chuť a nadšení pro každodenní cvičení? Jak se stát závislým na pravidelném cvičení?
26:41
Chenjiagou 2023
Od 17. srpna vesnice Chenjiagou, kolébka umění Tai-chi, pulzuje čilým ruchem. Už počtvrté se tady koná mezinárodní Tai-chi setkání "Tiancai Cup" a také velká oslava 80. narozenin Mistra Zhu Tiancai, jednoho ze čtyř Buddhových bojovníků.
36:25
Tři správné a tři špatné přístupy k Tai-chi
Úspěšné a neúspěšné metody tréninku Tai-chi podle mistra Chen Zhenglei.
30:38
Meditace v denním životě
Co je meditace a jak nám může pomoci? Meditace je cesta ke zlepšení naší fyzické, duševní a emocionální pohody. Její přínos je ve snižování stresu, zlepšení spánku, zvýšení kreativity a produktivity, posílení soustředění a vytvoření vnitřní rovnováhy. Společně objevíme, jak meditace může být nástrojem pro dosažení harmonie ve všech oblastech našeho života.
36:22
Vysvětlení základních pojmů - Umění Tchaj-ťi čchüan
V podcastu Radka Koláře se dovíte, co znamenají pojmy, se kterými se setkáte při cvičení Tai-chi. Například Tchaj-ťi (Tai-chi), Čchi-kung, Kung-fu, Čchi, Wu-ťi, Fan-song, Čchen-ťia-kou atd.
59:36
12 zásad Mistra Feng Zhiqiang
V dnešním podcastu si projdeme 12 zásad, které vás dovedou k pravému Tai-chi podle Mistra Feng Zhiqiang. Na co se při cvičení Tai-chi zaměřit, jak postupovat?