26. forma

Živá lekce – 26. forma – opravy

Záznam živé lekce ze dne 12. listopadu 2020.
Po úvodním stání si společně zacvičíme Navíjení hedvábného vlákna. Zopakujeme si sestavu 108 forem Tchaj-ťi až ke 26. formě – “Ruce jako oblaka”. Opravíme si společně 22. formu – “Záblesk procházející za zády”. Zopakujeme si sestavu Ruce jako oblaka oběma směry a s otočkou. Řekneme si nejčastější chyby.

Živá lekce – 26. forma – kroky

Záznam živé lekce ze dne 29. října 2020.
Na začátku lekce zklidníme své tělo i mysl při stání v postoji wu-ťi. Zacvičíme si sestavu Navíjení hedvábného vlákna. Povíme si, proč je tato sestava pro nás tak důležitá. Zopakujeme si 25 forem sestavy. Opravíme 22. formu – “Záblesk procházející za zády”. Vysvětlíme si 26. formu – ” Ruce jako oblaka”.

Živá lekce – 26. forma – 1. část

Záznam živé lekce ze dne 28. října 2020.
Na začátku lekce se zklidníte v postoji wu-ťi. Po navíjení hedvábného vlákna a zopakování sestavy do 25. formy následuje výklad 26. formy – “Ruce jako oblaka”.

Živá lekce – 26. forma – dokončení

Záznam živé lekce ze dne 11. listopadu 2020.
Po úvodním stání si společně zacvičíme celou sestavu Navíjení hedvábného vlákna. Zopakujeme si sestavu až do 26. formy. Ve druhé části lekce dokončíme 26. formu – “Ruce jako oblaka”. Společně opravíme otočku, způsob otáčení, řekneme si správné dýchání ve formě.

Živá lekce – 26. forma – dýchání

Záznam živé lekce ze dne 5. listopadu 2020.
Na začátku lekce se zkoncentrujeme v postoji wu-ťi. Poté si zacvičíme Navíjení hedvábného vlákna. Zopakujeme si sestavu 108 forem Tchaj-ťi až k 25. formě. Ve druhé části lekce budeme pokračovat ve výuce 26. formy – “Ruce jako oblaka”. Naučíme se otočku, kroky na druhou stranu a povíme si, jak ve formě správně dýchat.

Živá lekce – 26. forma – 2. část

Záznam živé lekce ze dne 4. listopadu 2020.
Tuto lekci zahájíme stáním v postoji wu-ťi. Budeme navíjet hedvábné vlákno. V další části lekce budeme pokračovat ve výuce 26. formy – “Ruce jako oblaka”. Naučíme se předkročit a zakročit a otočku.