1. forma

Živá lekce – 1. forma – začátek

Záznam živé lekce ze dne 16. prosince 2020.
Na začátku lekce zklidníme dech a mysl v postoji wu-ťi. Společně si zacvičíme sestavu Navíjení hedvábného vlákna a řekneme si několik oprav. Ve druhé části lekce se budeme věnovat 1. formě – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.

Živá lekce – 1. forma – plynulost

Záznam živé lekce ze dne 2. prosince 2020.
Po úvodním stání v postoji wu-ťi budeme společně navíjet hedvábné vlákno. Navíjení hedvábného vlákna si společně opravíme. Ve druhé části lekce se budeme věnovat opravám 1. formy – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.

Živá lekce – 1. forma – zpřesnění formy

Záznam živé lekce ze dne 25. listopadu 2020.
Na začátku lekce budeme společně stát a dýchat v postoji wu-ťi. Společně si zacvičíme sestavu Navíjení hedvábného vlákna a řekneme si k ní několik oprav. Ve druhé části lekce si zopakujeme a zpřesníme 1. formu – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.

Živá lekce – 1. forma – 2. část

Záznam živé lekce ze dne 18. listopadu 2020.
Na začátku lekce se zklidníme a uvolníme v základním postoji wu-ťi. Poté budeme společně navíjet hedvábné vlákno. Ve druhé části lekce si zopakujeme to, co jsme se už naučili z 1. formy sestavy 108 forem Tchaj-ťi. A budeme pokračovat dál ve výuce této 1. formy – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.

Živá lekce – 1. forma – opravy

Záznam živé lekce ze dne 16. listopadu 2020.
Na této lekci budeme pokračovat ve výuce 1. formy – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”. Čeká nás kroužení v jednotlivých pozicích. Povíme si o základních pravidlech v Tchaj-ťi.

1. forma Záznamy živých lekcí

Vítejte v archivu on-line lekcí, kde Radek Kolář vyučoval formu Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř.

Živá lekce – 1. forma – pokračování

Záznam živé lekce ze dne 9. listopadu 2020.
Na začátku lekce zklidníme dech a zkoncentrujeme mysl v základním postoji wu-ťi. Zacvičíme si společně Navíjení hedvábného vlákna. Ve druhé části lekce si rozebereme do detailů 1. formu – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.

Živá lekce – 1. forma – úvod

Záznam živé lekce ze dne 2. listopadu 2020.
Po úvodním stání v postoji wu-ťi si zacvičíme Navíjení hedvábného vlákna. Ukážeme si správné provedení kruhového pohybu a opravíme si pohyb rukou při navíjení. Ve druhé polovině lekce se naučíme 1. formu sestavy 108 forem Tchaj-ťi – “Mocný Ťin-kang tluče na hmoždíř”.