Večerní povídání s Radkem Kolářem

Inspirace na vaší cestě Tchaj-ťi...

Příběhy starých mistrů​
Video
01:21:54
Příběhy starých mistrů - Čchen Sin
Vyprávění Radka Koláře o mistrovi Čchen Sin (Chen Xin) (1849-1929), který byl nejen mistrem Čchen Tchaj-ťi, ale i vzdělancem. Je autorem knihy “Ilustrovaný výklad Čchen Tchaj-ťi”, která se dochovala dodnes. Čeká vás vyprávění životního příběhu mistra Čchen Sin, okolnosti sepsání jeho knihy a především ukázky a rozbor jeho díla.
36:06
Příběhy starých mistrů - Hong Junsheng
Vyprávění Radka Koláře o dalším ze slavných mistrů Čchen Tchaj-ťi čchüan. Jaký byl životní příběh mistra Hong Junsheng? Proč se dostal tak blízko mistrovi Chen Fake? Jaký je jeho odkaz? A které jeho zásady nám mohou být inspirací?
01:14:17
Příběhy starých mistrů - Feng Zhiqiang
Vyprávění Radka Koláře o mistrovi Feng Č'-čchiang (Feng Zhiqiang). Tento mistr žil v letech 1928-2012 a po svých předcích zdědil velkou sílu. Ve svých dvanácti letech dokázal přes dvůr přenést 200 kg těžký kámen. Tehdy odešel do Pekingu, kde se stal žákem slavného mistra Čchen Fa-kche... Uslyšíte jeho životní příběh, rozhovor s ním a 12 bodů, které jsou podle něj…
01:16:42
Příběhy starých mistrů - Čchen Čao Kchuej
Povídání Radka Koláře o mistrovi Čchen Čao Kchuej (Chen Zhao Kui) ze 17. generace rodiny Čchen. Čchen Čao Kchuej byl synem slavného mistra Čchen Fa-kche a druhým učitelem mistra Zhu Tiancai (Ču Tchien-cchaj). Propojuje tradiční způsob výuky s moderní "městskou" metodikou. Jaké měl dětství? Jaký byl a jak vyučoval?
01:27:01
Příběhy starých mistrů - Čchen Čao Pchi
Povídání Radka Koláře o mistrovi s velmi pohnutým osudem. Navzdory mnoha životním překážkám a osudovým zvratům si udržel lásku k Tchaj-ťi. Díky němu se Tchaj-ťi znovu obnovilo v Čchen-ťia-kou. Byl prvním učitelem Mistra Zhu Tiancai, učitele Radka Koláře, a dalších významných mistrů současnosti.
01:18:07
Příběhy starých mistrů - Čchen Fa-kche
Povídání Radka Koláře o dalším významném mistrovi Čchen Tchaj-ťi. Jaký je životní příběh mistra Čchen Fa-kche? Jak trénoval Tchaj-ťi? Jaký byl mistr a učitel? A jaký člověk? Co o něm vyprávějí jiní mistři? Co Radek Kolář radí Tchaj-ťi začátečníkům?
01:09:28
Příběhy starých mistrů - Čchen Čchang-sing
Povídání Radka Koláře o mistru Čchen Čcheng-sinovi, který na přelomu 18. a 19. století vytvořil sestavy, které cvičíme dodnes. Poslechněte si jeho životní příběh. Proč reformoval tehdejší sestavy? Čím se proslavil a na co kladl největší důraz?