Večerní povídání s Radkem Kolářem

Inspirace na vaší cestě Tchaj-ťi...

Žít v souladu s přírodou
Video
48:41
Žár, energie, světlo - Tři poklady našeho života
Ťing (žár), Čchi (energie) a Šen (světlo). Povídání o třech pokladech.
40:09
Láska, pokora, střídmost - Tři poklady skutečného štěstí
"Když máš tři poklady - lásku, pokoru a střídmost - máš vše, co potřebuješ k dosažení skutečného štěstí." - Lao-c'. Povídání o třech pokladech trochu jinak 🙂
57:53
Zimní slunovrat a element vody
„Voda.. ztělesňuje vše, co plyne.. vše, co přináší nepřetržitý pohyb a odnáší stagnaci.“ Jak využít sílu a potenciál zimního slunovratu? Praktické rady a povídání o magickém období každoroční změny.
01:27:27
Buďme všímaví v každodenním životě
Všímavost je síla vědomí a bdělost přítomného okamžiku. Je to neustálé hluboké dotýkání se života. Být všímavý znamená být skutečně naživu, přítomný a v harmonii s lidmi kolem vás. V harmonii s tím, co děláte. Zde najdete několik praktických rad, jak všímavost rozvíjet.
01:27:24
Zimní slunovrat a Element vody
V Číně je období zimního slunovratu ve znamení svátku "Dongzhi". Jak ho Číňané oslavují a proč vlastně? Čím je tak významný? Zima je z pohledu tradiční čínské medicíny spojována s elementem vody a ledvinami. Co to pro nás znamená? Jak bychom se měli přizpůsobit zimnímu období, co jíst, jak cvičit...? Proč nám může prospět saunování? O tom všem vám bude…
01:06:55
Element kovu - Energie podzimu
Povídání Radka Koláře o tom, jak nás ovlivňuje přechod z léta do podzimu. Jaká je energie pozdního léta a jak se připravit na nadcházející podzim? Jak se dívá na nemoc tradiční čínská medicína? Povíme si o elementu země a kovu. Význam spánku. Vhodná strava na podzim. Na co se zaměřit při cvičení. Roční období ve světě.
01:23:44
Element Ohně - Letní slunovrat
Povídání Radka Koláře o svátku letního slunovratu. Jak se slaví v Číně? Jak zůstat i v létě zdraví a vitální? Co bychom měli jíst, aby nám jídlo bylo lékem? Jak létu přizpůsobit každodenní rytmus? Jak léto příznivě ovlivňuje naše cvičení Tchaj-ťi? Meditace a přítomný okamžik.
01:31:33
Element dřeva - Síla jara
Povídání Radka Koláře o jaru z hlediska tradiční čínské medicíny, o játrech a žlučníku, o úklidu vnějším i vnitřním, detoxikaci, očních cvičení, výživě a cvičení. Jarní bylinky a tipy na detoxikaci. Půst. Na co si na jaře dát pozor. Tipy pro naše cvičení. Jarní výzva. Diskuze.