100%

Večerní povídání s Radkem Kolářem

Inspirace na vaší cestě Tchaj-ťi...

Tchaj-ťi a zdraví
Video
56:03
Jak nebýt sám sobě nepřítelem
Zamyšlení nad veršem z knihy Tao te ťing: "Kdo poráží druhé, je silný. Kdo přemůže sebe sama, je mocný." Ten, kdo nám dělá problémy, jsme hlavně my, naše mysl, náš pohled na svět a to, jak sebe umisťujeme ve světě, ve kterém jsme ... Jak to udělat, abychom nebyli sami sobě nepřítelem?
01:02:37
Tchaj-ťi a stres
Povídání o tom, jak vám může Tchaj-ťi pomoci při zvládání stresu a jak dospět k uvolnění i v těžkých situacích.
01:28:06
Jak souvisí vaše emoce se zdravím
Povídání Radka Koláře o emocích z pohledu tradiční čínské medicíny. Jaká je souvislost mezi konkrétními emocemi a jednotlivými orgány našeho těla? Jak emoce ovlivňují tok vnitřní energie čchi v našem těle? Jaký pro nás mají emoce význam a jak s nimi pracovat? Otázka "Kdo jsem?" Jak cvičit Tchaj-ťi a Čchi-kung při intenzivních emocích? Emoce a duchovní svět.
01:21:23
Vegetariánství a Tchaj-ťi
Radek Kolář je vegetariánem už 30 let. Na tomto večerním povídání vypráví o své cestě k vegetariánství a o vegetariánství z pohledu filozofických směrů (taoismus, buddhismus). Jak se dříve stravoval tradiční taoista? Čím by nás mohl inspirovat? A jak začít s vegetariánstvím?
01:41:52
Síla stromu
Povídání Radka Koláře o stromech. Proč jsou pro nás stromy tak důležité? Jak k nim přistupovat? Jaký na nás mají vliv jednotlivé druhy stromů? Jak funguje naše mysl? Povídání okořeněné zážitky z Číny a Wutangských hor.
01:32:32
Tchaj-ťi a výživa
Povídání Radka Koláře o výživě, tradiční čínské medicíně, o tom, jak jíst každý den. Přečteme si ukázky z knihy Stuarta Olsona Posvátná pečeť mysli nefritového císaře a z Kuchařky podle pěti elementů. Tipy, jak ozdravit svůj jídelníček, odpovědi na dotazy.
01:26:41
Zdraví, síla, vitalita
Povídání Radka Koláře o tom, jak Čchi-kung a Tchaj-ťi ovlivňují naše zdraví. Čtení z knihy Umění pěstování čchi od Ma Li-tchanga. Vědecké studie, které dokazují vliv Tchaj-ťi na zdraví - rovnováhu, spánek, imunitu atd. Způsoby cvičení Tchaj-ťi. Odpovědi na vaše otázky.