Večerní povídání s Radkem Kolářem

Inspirace na vaší cestě Tchaj-ťi...

Esence Tchaj-ťi
Video
01:23:49
Esence Tchaj-ťi: 10 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB
Povídání Radka Koláře o chybách, kterým bychom se měli vyvarovat při cvičení Tchaj-ťi a Čchi-kung. Na co by si měl dát pozor student - začátečník i pokročilý student? Zásadní chyby, které mohou zpomalit váš pokrok. Radek Kolář vám poradí, jak na ně.
01:30:25
Esence Tchaj-ťi: JAK JÍT PO CESTĚ TCHAJ-ŤI
V závěrečném dílu cyklu přednášek Esence Tchaj-ťi nás Radek Kolář provede cestou Tchaj-ťi. Proč výuka dynamického Tchaj-ťi začíná ztišením Wu-ťi? Co je to Tchuej-šou a v čem je převratné. Proč cvičit Tchaj-ťi s tradičními čínskými zbraněmi? A jak postupovat při cvičení krok za krokem?
01:28:14
Esence Tchaj-ťi: 10 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH PRAVIDEL TCHAJ-ŤI
Čtvrtý díl seriálu přednášek Radka Koláře Esence Tchaj-ťi. Deset pravidel, která vám pomohou lépe pochopit Tchaj-ťi čchüan. Na co se při cvičení soustředit. Jak pracovat s myslí. Příklady z praxe. Rady a zkušenosti.
01:31:56
Esence Tchaj-ťi: SEDM STUPŇŮ MISTRA ZHU TIANCAI
Třetí díl seriálu přednášek Radka Koláře Esence Tchaj-ťi nás provede stupni umění Tchaj-ťi, které sestavil Mistr Zhu Tiancai. Od základních pravidel přes jemnější nuance až po mistrovství. Povíme si výukové metody v různých stupních. Dozvíte se spoustu praktických rad pro vaše cvičení.
01:30:44
Esence Tchaj-ťi: MYSTÉRIUM KRUHU
Druhý díl seriálu přednášek Radka Koláře Esence Tchaj-ťi. Druhá přednáška pojednává o mystériu kruhu v přírodě a o vlivu krouživého pohybu na naše tělo. Přírodní cykly. Pohyb v souladu s rytmem vesmíru. Rady, jak cvičit. Dotazy.
01:31:13
Esence Tchaj-ťi: PRVNÍ NADECHNUTÍ
První díl seriálu přednášek Radka Koláře Esence Tchaj-ťi. První přednáška pojednává o čchi, životním cyklu, čchi-kungu a ztišení v postoji wu-ťi. Praxe ztišení v každodenním životě. Rovnováha. Uvědomění si sebe sama.
01:19:21
Esence Tchaj-ťi: ENERGIE NAVÍJENÍ HEDVÁBNÉHO VLÁKNA
Povídání Radka Koláře o energii spirály a o spirálovitém pohybu a jeho souvislosti s taoistickou filosofií. Vysvětlení pojmu Kung-fu, povídání o kruhu a spirále, principech a pravidlech Tchaj-ťi stylu Čchen. Odpovědi na vaše otázky.
01:26:51
Esence Tchaj-ťi: HLUBOKÉ UVOLNĚNÍ A RELAXACE
Povídání Radka Koláře o tom, co je uvolnění v Tchaj-ťi čchüan a v životě a jak jsou spolu propojené. Uvolnění fyzické a duševní. Odpovědi na dotazy: uvolnění břicha a trupu, protahování, čchi-kung a tchaj-ťi, prohnutí páteře a pozice pánve.