Co přináší toto umění do života dnešních Číňanů? Podíváme se spolu do parku Tiantan v Pekingu, abychom zjistili, proč prastaré umění Tchaj-ťi zůstává populární i v současnosti.
22. ledna jsme podle čínského kalendáře vstoupili do roku Králíka s elementem vody. V dnešním podcastu se dozvíte o historii čínského kalendáře, co nás podle předpovědí v tomto roce čeká a na co se máme připravit. Povíme si, jak probíhají oslavy Nového roku v Číně.
Vydejte se s Radkem Kolářem na nevšední procházku po Pekingu. Podíváme se do staré čtvrti Hutong, charakteristické úzkými uličkami. Navštívíme obchůdky pekingských bazarů. Vydáme se do parku za uměním Tchaj-ťi a nahlédneme do kláštera tibetské komunity.
Podívejme se na to, jak vypadá moderní Tchaj-ťi v Číně a na současnou generaci mistrů tohoto umění. Jak se Tchaj-ťi vyvíjelo od svého vzniku až do dneška? Proč lidé cvičili dříve a proč cvičí dnes? Jak k Tchaj-ťi přistupují současní mistři a čím se liší dnešní výuka od té tradiční? Těšte se na videa s ukázkami.
Povídání Radka Koláře o historii Tchaj-ťi v Pekingu, významných mistrech, kteří zde vyučovali, a o tom, jak vypadají parky dnes a jak se v nich cvičí. Videoukázky Tchaj-ťi z pekingského Parku nebes. Odpovědi na otázky.
Povídání Radka Koláře o oslavách Nového roku v Číně a o tamních tradicích. Zazní osobní vzpomínky na novoroční festival v Číně. Povíme si, co nám předpovídá rok Kovového Buvola podle čínské astrologie. Vyprávění o prvních návštěvách Číny. Odpovědi na otázky.
Povídání Radka Koláře o jeho návštěvách kláštera Šaolin a Sunských hor. Legenda o vzniku kláštera Šaolin z knihy Chuej Kche hledá cestu. Virtuální prohlídka kláštera s exhibicí šaolinského kung-fu a Sunských hor. Radek Kolář vše komentuje. Na závěr odpovídá na vaše otázky.