0123456_T

Taiji Akademie on-line

 

Kniha Tao te ťing – 11. – 20. kapitola

V neděli 25. července od 20 hodin vás zvu na další díl povídání o knize Tao te ťing.

Toto dílo mistra Lao-c´ patří mezi nejvýznamnější taoistická písma.

Pojďme se společně ponořit do veršů a získat tak hlubší pochopení Tchaj-ťi i života..

Radek Kolář

Příběhy starých mistrů – Čchen Čchang-sing

Povídání Radka Koláře o mistru Čchen Čcheng-sinovi, který na přelomu 18. a 19. století vytvořil sestavy, které cvičíme dodnes. Poslechněte si jeho životní příběh. Proč reformoval tehdejší sestavy? Čím se proslavil a na co kladl největší důraz?

Kniha Tao te ťing – 1. – 10. kapitola

Povídání Radka Koláře o jednom z nejvýznamnějších filozofických děl taoismu, knize Tao te ťing od mistra Lao-c’. Kdo byl mistr Lao-c’? Proč knihu napsal a jak může být užitečná pro nás v dnešní době? Výklad prvních 10 kapitol knihy Tao te ťing vám může být inspirací k hlubšímu pochopení Tchaj-ťi…

V pohybu najdi klid

Povídání Radka Koláře o vnitřním a vnějším souladu tří. Jak důležitý je vědomý pohyb a život v přítomnosti? Jak dosáhnout vnitřního souladu a proč se o něj snažit? Jak bychom měli cvičit, abychom dosáhli vnějšího souladu. Vnější a vnitřní štěstí a svoboda. Potrava pro mysl a fungování mysli.

Element Ohně – Sia Č – Festival letního slunovratu

Povídání Radka Koláře o svátku letního slunovratu. Jak se slaví v Číně? Jak zůstat i v létě zdraví a vitální? Co bychom měli jíst, aby nám jídlo bylo lékem? Jak létu přizpůsobit každodenní rytmus? Jak léto příznivě ovlivňuje naše cvičení Tchaj-ťi? Meditace a přítomný okamžik.

Síla stromu

Povídání Radka Koláře o stromech. Proč jsou pro nás stromy tak důležité? Jak k nim přistupovat? Jaký na nás mají vliv jednotlivé druhy stromů? Jak funguje naše mysl? Povídání okořeněné zážitky z Číny a Wutangských hor.

10 nejčastějších chyb a jak se jich vyvarovat

Povídání Radka Koláře o chybách, kterým bychom se měli vyvarovat při cvičení Tchaj-ťi a Čchi-kung. Na co by si měl dát pozor student – začátečník i pokročilý student? Zásadní chyby, které mohou zpomalit váš pokrok. Radek Kolář vám poradí, jak na ně.

Další záznamy nedělních povídání naleznete v archívu zde…

Zajímavé články

Síla jara

Podle tradiční čínské medicíny (TČM) je jaro nejlepší doba pro čištění, pohyb, růst a obnovu. V tradiční čínské teorii 5 prvků (dřevo, voda, kov, země...

čtěte zde...

Facebook